قبل از پیشنهاد بررسی زاب در قزوین براتون توضیح میدم که اصلا زاب چیه؟

آلمان به دلیل سیستم آموزشی قوی و جذابیت آن به عنوان مقصدی برای دانشجویان و متخصصان بین المللی شناخته شده است. “Zentralstelle für ausländisches Bildungswesen” (ZAB) نقشی اساسی در حفظ استانداردها و تسهیل ادغام مدارک تحصیلی خارجی در سیستم آلمان ایفا می کند. به عنوان مرجع مرکزی برای ارزیابی مدارک خارجی در آلمان، ZAB تضمین می کند که مدارک و گواهینامه های حرفه ای اخذ شده در خارج از آلمان به طور مناسب به رسمیت شناخته می شوند، بنابراین افراد را قادر می سازد تا تحصیلات بیشتر یا فرصت های شغلی را در داخل کشور دنبال کنند.

 

کاربرد اصلی ZAB چیست؟

وظیفه اصلی ZAB ارزیابی و شناسایی مدارک تحصیلی و حرفه ای خارجی است. این فرآیند برای افرادی که قصد کار یا تحصیل در آلمان را دارند بسیار مهم است، زیرا معادل بودن مدارک خارجی آنها با استانداردهای آلمانی را تعیین می کند. به رسمیت شناختن ارائه شده توسط ZAB می تواند یک عامل تعیین کننده در موفقیت یک سفر آکادمیک یا حرفه ای در آلمان باشد.
یکی از خدمات کلیدی ارائه شده توسط ZAB، صدور بیانیه مقایسه پذیری است، سندی که مدرک دانشگاهی خارجی را با مدرک تحصیلی در سیستم آموزشی آلمان مقایسه می کند.

تایید مدارک زاب آلمان در قزوین

پایگاه ZAB

ZAB پایگاه داده Anabin را نگهداری می کند که مدارک خارجی و مدارک تحصیلات عالی را در رابطه با دیپلم و مدارک آلمانی فهرست می کند و منبع ارزشمندی برای افراد و موسسات به طور یکسان فراهم می کند.

قانون مهاجرت ماهر یک قانون مهم است که مهاجرت متخصصان واجد شرایط را از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به آلمان تسهیل می کند. ارزیابی مدارک خارجی توسط ZAB جزء ضروری این قانون است، زیرا به متخصصان اجازه می دهد مدارک خود را ثابت کنند و شرایط لازم برای کار در آلمان را برآورده کنند.

 

چالشهای زاب در قزوین

ZAB با چالش هایی مانند تاخیر در پردازش مواجه شده است که می تواند بر افرادی که منتظر شناسایی مدارک خود هستند تأثیر بگذارد. برنامه‌هایی برای ZAB برای ارائه درخواست‌های دیجیتالی برای مدارک حرفه‌ای خارجی در حال انجام است، که این فرآیند را ساده‌تر و در دسترس‌تر می‌سازد.

متاسفانه انجام مراحل تاییدیه زاب برای ایرانیها بسیار سخت و پیچیده می باشد. لذا در موسسه ما سعی کردیم با اختصاص زمان ارزشمند اساتید آلمانی خود به شهروندان کمک کنیم تا مراحل انجام زاب را برای آنها انجام دهیم.

انجام زاب بصورت آنلاین در قزوین

چرا زاب در قزوین

کار ZAB جزء لاینفک چشم انداز آموزش و اشتغال آلمان است، به ویژه در دنیایی که به طور فزاینده جهانی شده است، جایی که جابجایی دانش و مهارت در آن سوی مرزها امری عادی است. ZAB با اطمینان از شناخت عادلانه و کارآمد مدارک خارجی، نه تنها به افراد در دستیابی به اهداف شخصی و حرفه ای خود کمک می کند، بلکه نیروی کار آلمان را با استعدادها و تخصص های متنوع غنی می کند.

خیلی ساده که بگوییم: بدون دریافن زاب شما قادر نخواهید بود در آلمان شغل پیدا کنید!!!

توجه کنید که ارزیابی مدرک تحصیلی زاب تنها برای مدرک دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی است. مدرک کاردانی به هیچ عنوان ارزیابی نخواهد شد.

زاب آلمان چیست

مدارک برای ارزیابی زاب مدرک کارشناسی ارشد

مدارک مورد نیاز برای ارزیابی مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد عبارت اند از:

 • کپی ترجمه آلمانی ارشد به همراه مهردادگستری و امورخارجه.
 • کپی ترجمه آلمانی ریز نمرات ارشد به همراه مهردادگستری و امورخارجه
 • کپی ساده کارشناسی و ریزنمرات کارشناسی.
 • کپی ساده دیپلم و پیش دانشگاهی.
 • کپی ساده پاسپورت و شناسنامه.
 • کپی ساده کاردانی و ریزنمرات.
 • فایل پرینت شده و امضا شده درخواست.
 • در صورت داشتن موقعیت پناهندگی: ارائه کارت شناسایی و یا گواهی پناهندگی
 • در صورت تقاضای Blue Card: متن قرارداد کاری

توجه: در مورد مراکز انجام کپی برابر با اصل اسناد و مدارک تحصیلی:

کپی مدارک تحصیلی شما برای ارزیابی، باید دارای امضا و مهر برابربااصل باشند که در دادگستری ها و یا وزارت امور خارجه ایران و یا در آلمان انجام شده باشند.

 

مدارک برای ارزیابی زاب مدرک کارشناسی

مدارک مورد نیاز زاب برای کارشناسی ناپیوسته به صورت زیر است:

 • فرم امضا شده زاب: توضیحات در فوق
 • کپی ترجمه رسمی کارشناسی و ریز نمرات به همراه مهردادگستری و امور خارجه
 • کپی ساده کاردانی و ریزنمرات کاردانی
 • کپی ساده مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی (ریز نمرات نیاز نیست.)
 • کپی ساده پاسپورت و شناسنامه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
گفتگو با تیم پشتیبانی تعاونی ترجمه
ارسال